Dotovaná hypotéka

Dotovaná hypotéka pomáhá klientům nést část úrokových nákladů na splácení hypotéky.

Pomocí dotované hypotéce opět vyjde koupě nového bytu stejně dobře, jako platba nájmu. Až se tedy rozhodnete pro koupi vlastního bydlení, není už potřeba čekat, až sazby zase klesnou. Dotované hypotéky je možné využít na koupi nového bytu, ateliéru nebo ubytovací jednotky na vybraných developerských projektech.

Jak dotovaná hypotéka funguje?

Dotovaných hypoték je několik variant. Může se jednat o hypotéku s nízkou úrokovou sazbou, která platí po celou dobu fixace úrokové sazby a hypotéka se tak stává dostupnější a výhodnější. 

Nebo se může jednat o hypotéku, kdy hypoteční klient bude po předem známou dobu (např. 2 roky nebo po dobu první fixace úrokové sazby) splácet nižší splátku hypotéky a zbytek splátky pokryje z "dotace", která mu je jednorázově vyplacená na účet určený pro splácení hypotéky.

Klient má díky tomu výši měsíčních splátek, jako kdyby jeho úroková sazba nebyla například 6%, ale jen 2,99% nebo dokonce jen 2,49%.

Délka dotace a výška výsledné efektivní úrokové sazby záleží na konkrétních parametrech té které dotované hypotéky. 

Za dva/tři roky už lze očekávat nižší inflaci a nižší úrokové sazby. Hypotéky se tak budou splácet výrazně snáze, než je tomu dnes. A i kdyby inflace (a sazby) zůstaly vysoké delší dobu - i tak by se hypotečnímu klientovi v budoucnu snáze splácelo, protože dlouhodobě vyšší inflace by nutně vedla k růstu nominálních mezd a tedy za pár let bude splátka hypotéky relativně výrazně nižší.

Výhody hypotéky s nízkou úrokovou sazbou:

  • nízká měsíční splátka hypotéky - měsíční náklady na hypotéku mohou být dokonce levnější, než nájem a hypotéka tak nezruinuje klientův rodinný rozpočet
  • díky krásné úrokové sazbě (např. 2,99%, 3,49% apod.) má klient nízké RPSN po celou dobu fixace
  • hypotéka je dostupnější, protože díky nízkým splátkám klient dosáhne na vyšší hypotéku a stačí mu pro získání hypotéky nižší příjmy
  • rychlejší umořování úvěru - díky nízké sazbě klient splácí jistinu hypotéky rychleji, na konci fixace má tak z hypotéky splaceno víc, než při vyšší sazbě
  • vyřízení hypotéky je rychlé a bez zbytečných starostí, protože se vším pomáhají hypoteční specialisté HYPOASISTENT.

Na jaké byty nebo domy je možné hypotéku s nízkou úrokovou sazbou použít?

Dotovanou hypotéku je možné využít pouze pro omezený okruh nemovitostí. Vybírat můžete aktuálně byty z následujících lokalit. Přehled pravidelně aktualizujeme a nemusí být vyčerpávající. Pro aktuální nabídku nás, prosím, kontaktujte.

Na webových stránkách daného projektu naleznete podmínky dotované hypotéky pro příslušné byty. Kontaktujte nás a rádi spočítáme Vaši hypotéku.